Мы о себе

Logo23

Выбирать язык

Polska: Relacja znajomego z wypadku górniczego w Katowicach

Zginęło nie dwóch, a trzech górników. Do tragedii doszło 14 maja o godzinie 3:29 w kopalni węgla kamiennego Mysłowice-Wesoła, tuż za Katowicami / Śląskiem. Doszło tam do trzęsienia ziemi spowodowanego tąpnięciem, które miało miejsce 665 metrów pod ziemią. W zagrożonym rejonie znajdowało się piętnaście osób, uratowano jedenaście.

Trwała akcja ratunkowa mająca na celu dotarcie do czterech pracowników, z którymi nie można było się skontaktować. Udało się dotrzeć do trzech pracowników i przetransportować ich. Niestety w dwóch przypadkach lekarz stwierdził zgon. Dzień później odnaleziono ostatniego górnika, który również zginął tragicznie.

To już drugi wypadek w kopalni Mysłowice-Wesoła w 2024 roku ze skutkiem śmiertelnym. 17 kwietnia w wyniku tąpnięcia zginął jeden górnik, a ośmiu innych zostało rannych.

Zmarli górnicy mieli 32, 35 i 43 lata. Każdy z nich pozostawił żonę i dzieci.

Jeśli chodzi o adres do wysyłania wiadomości solidarnościowych, myślę, że po prostu adres e-mail związków zawodowych górników działających w tej kopalni byłby dobry (prześlę ci adresy kontaktowe tych związków z kopalni)

(mit deepl. Internetübersetzer übersetzt)